Zkušenosti klientů

„Osobně mi centrum velice pomohlo. Po operaci nádoru na mozku jsem měla problémy s pamětí a kognitivními funkcemi. Klasické lékařské zařízení, kam jsem chodila po operaci na kontroly mé obtíže považovalo za běžné a doporučilo mi v podstatě jen být trpělivá, že časem by se mělo vše zlepšit. Půl roku po zákroku jsem se zvolila aktivnější přístup a poprosila o pomoc Ergo Aktiv. Setkala jsem se s vřelým přijetím, profesionálním přístupem a péčí. Již po prvním měsíci ergoterapie jsem měla pocit, že se můj mozek začíná „opět snažit fungovat“. Ergoterapie mi pomohla vrátit se zpět k podobné kvalitě života, jakou jsem měla před zákrokem.

Činnosti centra bych nic nevyčetla. Pomáhá nejen s fyzickými, ale i s psychickými obtížemi, kterým klienti čelí. Pomohlo po psychické stránce i mně.

To, že centrum Ergo Aktiv existuje je velice důležité jak pro jeho minulé, tak budoucí klienty, jejich rodiny a přátele. Byla by škoda zmařit dlouhodobé úsilí a nadšení lidí, kteří za činností centra stojí. Byl by to i krok zpět pro celou společnost. Klasických fyzioterapií, které pomáhají léčit „obyčejné zlomeniny kostí“ je dostatek, ale míst, kam se obrátit pro kompexní pomoc zahrnující fyzyoterapii, ergoterapii i psychoteapii nikoliv.

Ivana Sedláčková

 

„Jsem moc rád, že mohu tento rok absolvovat 3 týdny intenzivního cvičení ve vašem programu ERGO Aktiv. Snažím se cvičit, ale během roku není mé cvičení tak důkladné. Vždy mne znovu “nakopnete“. 

Asi mi nejvíc pomohl po mém úrazu hlavy 3 měsíční program před nástupem do praktické školy v Jedličkově ústavu. Zlepšil jsem si fyzičku, stal jsem se samostatnějším a viděl jsem, že v tom nejsem sám. Také jsem poznal nové kamarády a začal jsem znovu fotit.

Po prázdninách budu pokračovat v Jedličkově ústavu v oboru knihař, a to přesto, že mám po úrazu pravostrannou hemiparézu. Na to jsem hrdý. Cvičení mi znovu pomáhá.

Moc děkuji za vaši podporu.

Tomáš Ulík   

 

„Dobrý den,
jsem rád, že jsem mohl spolupracovat s EA, byla to pro mne moc užitečná zkušenost do života, vyzkoušet si vzájemnou komunikaci a plnění něčích požadavků, i graf.prace samotné byl pro mne dobrý ,,tréning“ do budoucna, který mě navíc bavil. Forma této komunikace (po emailech) byla příjemná a pro mne vyhovující.

Ergo aktiv a její činnosti a aktivity je určitě moc užitečná a potřebná věc, která pomůže mnoho lidem, ať už po stránce informací, poradenství atd až po samotnou fyzickou pomoc a práci s lidmi jako cvičení, ergoterapie atd..proto bych ji moc přál, aby fungovala i nadále, protože takových to organizací je stále ještě pomálu a každá další pomůže mnoha lidem a není to zbytečné aby existovala.“

  Lukáš Vrbas

 

„Do ERGOAktiv jsem nechtěl! Moje tchýně mě tahala za nos, ale nakonec se to otočilo a já zase nechci pryč. Ono to není o tom cvičení, ale o přístupu lidí. Život není jenom o zbytečném plácání a chlastání v hospodě. Nemít ERGO, tak se nedostanu nikam. ERGO mi pomohlo srovnat myšlení. Nemůžu jmenovat jednotlivé lidi, oni jsou všichni super. Chtěl jsem jít rychle dopředu, ale to je taky špatně. Celý život jsem byl truhlář a celý život šel semnou až do mých padesáti. Můj život je někde na zemi a abych se z té země zvednul, tak proto musím něco udělat. Přehodnotit celý svůj život a udělat ho jiný, lepší…“

Láďa L.
 

 

Vážení,

jsem po operaci nádoru v hlavě astrocytum podmozeček. Do firmy ERGO Aktiv jsem docházel několik týdnů na osobní koučink, při kterém jsme se zaměřili na hledání budoucí práce. Díky této terapii jsem začal komunikovat s několika firmami a začínám nacházet uplatnění ve společnosti.

Přál bych si pokračování další terapie, která je pro mě velice prospěšná.“

JUDr. David Stejskal

 

 

„Po druhé jsem v ErgoAktivu a hodně se mi tu líbilo. Holky jsou milý i ochotný. Mám ráda ergoterapii i arteterapii. Se sociální pracovnicí Alicí jsme obešly několik divadel a čekáme na odpověď. Zapomněla jsem říct, že hledám práci jako uvaděčka v divadle.“

Nedyalka

 

 

„Jsem bývalým klientem „Erga“, které mi moc pomohlo po velkém úrazu zase se vrátit do normálního života. Proto jsem po dvou letech uvítala možnost zase chodit a pomáhat ergoterapeutkám v jejich práci.

Jako bývalou zdravotní sestru mě baví práce s lidmi s možností pozorovat, jak terapie klientům prospívá a jaké dělají pokroky. Chodím 1-krát týdně na dopoledne, víc bych asi nezvládla. Tato práce mi pomáhá i z psychologických důvodů – že jsem užitečná a mohu někomu pomoci. Baví mě to. Prostředí je příjemné a přátelské pro všechny.

Vřele všem doporučuji, , moc se mi tu líbilo.“

 Zdena