Naši běžci

AKTUÁLNÍ VÝZVY

Ergo běží (pr)o život!

Nekážeme vodu a nepijeme víno. Jako po našich pacientech vyžadujeme projevené úsilí a směřování ke společnému cíli, tak si ten bič pleteme i na sebe. Rekonvalescenční cesta člověka po úraze je velmi často během na dlouhou trať, vyžaduje obrnění proti nezdarům, aktivní přístup a mnoho trpělivosti. My chceme tenhle běh na dlouhou trať běžet s nimi. Na živo. Při práci, ve studiu, ve volnu. Jsme v tom společně!

16. září 2017 spolu poběžíme štafetu na akci Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon 2017. Peněžní výtěžek ze závodu poputuje lidem po poškození mozku v péči neziskové organizace ERGOAktiv, o.p.s. Můžeme tím lidem s disabilitou umožnit snadnější průběh jejich rehabilitační cesty za znovunabytím jejich soběstačnosti a žití aktivního a plného života.

 

Cesta bez překážek nevede nikam – Můj 1. Půlmaraton běží pro ERGO Aktiv

Jako studentka navazujícího magisterského studia  ergoterapie  na LF UK se s lidmi po poškození mozku potkávám velmi často.  Jsou mezi nimi i velmi mladí lidé, kteří po události místo do práce docházejí na rehabilitaci. Nemají tolik štěstí, jako my ostatní, kteří si svůj čas můžeme vyplnit libovolnými aktivitami. Díky organizaci jako je ERGO Aktiv však mohou nacházet nové další cesty a plně se znovu zapojit do každodenního života.

Podpořte mne na mém 1. půlmaratonu, který chci věnovat organizaci ERGO Aktiv!

Dalibor běží proti mrtvici

Díky loňské zkušenosti z půlmaratonu v Olomouci jsem se letos rozhodl tento parádní zážitek vzít trochu za jiný konec a svým během pomoci lidem, kteří prodělali cévní mozkovou příhodu či jiné poškození mozku a mít z tohoto adrenalinového zážitku ještě o něco lepší pocit než doposud.

Běžíme pro ty, které doběhla mrtvice

Regina a Drahomíra Brokovy běží pro ERGO Aktiv.  Běžet, či neběžet? To je to, oč běží v Divadle sester Brokových. Přispějte k tomuto dramatu a podpořte ERGO Aktiv!

„Svou podobou jsme každého vždy doběhly. Pojďte tentokrát do/předběhnout vy nás a všichni „poběžme“ společnými silami utéct mrtvici.“ 

 

PROBĚHNUTÉ VÝZVY

Běžím proti mrtvici

Jiří1Jirka díky svojí odvaze a pozitivnímu naladění úspěšně překonává potíže, které mu mrtvice hodila pod nohy. Navíc stále pomáhá druhým (v rámci akcí Polívková smršť a preventivních firemních programů „Snídaně s nezvaným hostem“). Tento rok Jirka poběží půlmaraton pod hlavičkou ERGO Aktivu a pomůže tak získávat potřebné finanční zdroje na rehabilitaci mladých lidí se získaným poškozením mozku.

Sardinky běží pro dobrou věc

2-751

 

Jsme studentky gymnázia Open Gate v Babicích a rozhodly jsme se pomoci pacientům po mozkové mrtvici účastí na Pražské štafetě. Pojďte do toho s námi!

 

Medici proti mrtvici

O-744

 

Jsme studenti 1. Lékařské fakulty UK a prostřednictvím Pražské štafety jsme se rozhodli pomoci pacientům po mozkové mrtvici. Pojďte do toho s námi!

 

Segedínský guláš běží pro dobro

Jsme líní studenti gymnázia Open Gate v Babicích. Ale ani to nám nezabrání vyběhnout v podvečer 19.4 na podporu pacientů s mozkovou mrtvicí.

Klokani běží pro dobrou věc

20160419_182824_

 

Sportováním se dá pomoci dobrému projektu. Štafeta je složená z hráčů Bohemians Praha 1905, těch profesionálních i těch zatím dorosteneckých.

 

FK Dukla Praha běží pro naději

O-812

 

Běžíme i za ty, kterým to v tuto chvíli osud odepřel!

 

 

Filip běží pro dobrou věc

Povinnost pomáhat! Jmenuji se Filip Dvořák a je mi 11 let. Moc věcí ovlivnit nedokážu, ale mohu a chci pomoci pacientům po mozkové mrtvici prostřednictvím DM Rodinného běhu 8. května. Pojďte do toho se mnou!