TISKOVÉ ZPRÁVY

TISKOVÁ ZPRÁVA

HUAWEI DAROVALA LAPTOPY centru moderní rehabilitace ERGO Aktiv

 

Praha, 10. 10. 2016

Společnost Huawei v pondělí 10. října 2016 předala na Andělu 20 laptopů centru moderní rehabilitace ERGO Aktiv, kde rehabilitují klienty se získaným poškozením mozku.

Centrum moderní rehabilitace ERGO Aktiv letos opět pořádá charitativní sbírku Polívková smršť, která letos probíhá od 10. do 13. října na pěší zóně na Andělu. V první den tohoto benefičního projektu zástupci společnosti Huawei slavnostně předali 20 velmi kvalitních laptopů centru a jeho klientům. Darováním laptopů organizaci ERGO Aktiv chce Huawei pomoci lidem s poškozením mozku, kteří laptopy využijí pro kognitivní rehabilitaci mozku, nácvik práce v zaměstnání a další důležité aspekty pro život v moderní společnosti, ve které jsou IT technologie již nedílnou součástí každodenního života.

„Za tento dar jsme společnosti Huawei velmi vděčni. Laptopy pomohou nejen s rehabilitací klientů, ale v dnešní době je pro ně také obzvlášť důležité IT technologie ovládat, lépe pak obstojí v pracovním zařazení,“ řekla hlavní ergoterapeutka ERGO Aktivu Olga Pekárková.

„V České republice jsme již 13 let a naše podnikání je zde úspěšné. Není to jen díky našim inovacím, zákaznicky orientovaným přístupem a oddaností, ale také proto, že se snažíme do toho dát naše srdce,“ řekl Radoslaw Kedzia, generální ředitel společnosti Huawei v České republice. „Lidé, kteří prožili poškození mozku, potřebují větší péči ze strany společnosti, zejména pro jejich rehabilitaci. Po léčbě jim budou notebooky pomáhat držet krok s technologií v internetové éře a budou i podporovat efektivitu jejich rehabilitace.“

Gastronomická benefice Polívková smršť je největší veřejnou akcí, kterou se ERGO Aktiv snaží pomoci svým klientům. Přední čeští kuchaři a restaurace vaří polévku ve stánku na Andělu a za pomoci přímo klientů z centra ji prodávají veřejnosti. Výtěžek z jejího prodeje je věnován těm klientům po cévních a mozkových příhodách, kteří si rehabilitaci v centru ERGO Aktiv nemohou dovolit spolufinancovat sami.

 

 

O ERGO Aktiv

V Centru moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s. poskytujeme podporu lidem po prodělané cévní mozkové příhodě či jiném získaném poškození mozku. Pomáháme při návratu do aktivního života, zvýšení soběstačnosti, návratu do zaměstnání nebo jeho udržení a při řešení celkové nepříznivé sociální a životní situace.

Kontakt:

Mgr. Olga Pekárková

Rozvoj a realizace

ERGO Aktiv, o.p.s.

Centrum moderní rehabilitace pro osoby se získaným poškozením mozku

Tel: +420 732 542 529

www.ergoaktiv.cz

Polívková smršť – Gurmánská benefice, která vrací chuť k životu
1. místo Veřejná sbírka 2015, Cena Fóra dárců
www.polivkovasmrst.cz

O Huawei

Firma Huawei je světovým lídrem v oblasti informačních a komunikačních technologií. Naším cílem je skrze lépe propojený svět obohatit život a zlepšit efektivitu. Zároveň se snažíme jednat jako společensky odpovědná firma, inovativně podporovat informační společnost a spoluprací přispívat k rozvoji průmyslu. Na základě inovací zaměřených na zákazníka a otevřeného partnerství Huawei vytvořila ucelené portfolio ICT řešení, která přinášejí zákazníkovi konkurenční výhodu v telekomunikacích, firemních sítích, zařízeních a cloudových systémech. 170 000 zaměstnanců Huawei po celém světě je odhodláno přinést maximální hodnotu pro telekomunikační operátory, podniky a zákazníky. Naše inovativní ICT řešení, produkty a služby jsou využívány ve více než 170 zemích a regionech a slouží více než jedné třetině lidstva. Huawei, firma založená v roce 1987, je soukromou společností, kterou plně vlastní její zaměstnanci.

Pro více informací navštivte huawei.com/cz.

Aktuální informace ze světa Huawei naleznete denně aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

 

huawei