NABÍRÁME NOVÉ KLIENTY

Máme aktuálně volná místa v našich službách, které poskytujeme:

  • Intenzivní rehabilitační program
  • Tréninková pracovní místa
  • Předpracovní poradenství a podpora
  • Poradenství a podpora v domácím prostředí klienta.

Intenzivní rehabilitační program je určen pro osoby se získaným poškozením mozku, a jeho náplní je komplexní rehabilitace vedoucí k maximálnímu návratu poškozených funkcí a návratu do aktivního života. O klienty se v rámci programu stará tým složený z ergoterapeutů, fyzioterapeutů, speciálního pedagoga, logopeda, sociálního pracovníka, psychologa a nutričního terapeuta. Do tohoto programu přijímáme i klienty přímo po propuštění ze standardních či rehabilitačních nemocničních lůžek. Pro snadné sdílení informací přikládáme v příloze leták.

V rámci služby (Před)Pracovní poradenství a podpora se jedná o pravidelné konzultace se sociálním pracovníkem za účelem nalezení vhodného zaměstnání, volnočasové či dobrovolnické aktivity, poradenství v oblasti sociální práce (systém sociálního zabezpečení, bydlení, spolupráce s jinými organizacemi, apod.). Sociální pracovník nabízí podporu při kontaktování konkrétního zaměstnavatele, organizace, doprovody při jednání. Zároveň klient může docházet na ergoterapii, psychoterapii, fyzioterapii, maximální rozsah 1 hodina týdně. Služba je poskytována zdarma.

Tréninkové pracovní místo je určeno pro  klienty, kteří by se znovu rádi zapojili do pracovního procesu, ale ještě nemají potřebnou jistotu. Potřebují si osvěžit pracovní dovednosti nebo se naopak naučit něco úplně nového. V nabídce TM jsou pracovní pozice jako administrativní asistent, úklidový pracovník, je také možné vytvořit TM na míru dle potřeb klienta. Doba trvání TM je 6 měsíců, po kterou je klientovi k dispozici pracovní asistent, který mu zadává požadované úkoly a činnosti a klienta celým TM provází. Podpora pracovního asistenta může pokračovat i po případném nástupu do zaměstnání, kde klientovi pomáhá v orientaci na pracovišti, v rozvržení pracovních úkolů atd.

V neposlední řadě nabízíme možnost Poradenství a podpory v domácím prostředí klienta. Klient může pravidelně absolvovat ergoterapii nebo fyzioterapii či kombinovat obojí ve svém známém a bezpečném prostředí. Tato služba je výhodná především pro ty, kteří nejsou schopni docházet na rehabilitaci ambulantně. Služba je poskytována buď formou jednorázového poradenství nebo dlouhodobou cílenou spoluprací.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.