Ohlédnutí za benefičním koncertem Benefice Mrtvice

Už v minulém newsletteru jsme psali o plánované akci Benefice mrtvice. Tentokrát přinášíme malé ohlédnutí za touto velkou a krásnou akcí.

6.10. 2018 panovala ve Foru Karlín skvělá atmosféra. Vystoupilo celkem 5 kapel a první tóny začaly sálem znít okolo 18 hodiny od skupiny NEREZ. Následovalo vystoupení mezigenerační skupiny Generation Jam a hned po ní sál rozproudil David Kraus. Okolo desáté přišel na scénu November 2nd a večer završilo duo Vasilův rubáš s ohromným množstvím energie. Mezi vystoupením jednotlivých kapel mluvil například funkční lékař MUDr. Jan Vojáček o zdraví a důležitosti prevence nebo Vojtěch Lust. Dechberoucí bylo i vystoupení mladého dua akrojogínů z Acromaniacs. Celým večerem nás s vtipem a elánem provedli Jana Plodková a Tomáš Měcháček.

Hlavním cílem benefičního koncertu bylo vybrat finanční prostředky pro Elišku, Petra a Zdeňka, jejichž příběhy můžete stále shlédnout zde. Vybralo se krásných 103.358,-Kč. Diváci navíc všechny tři výše zmíněné klienty mohli potkat osobně ve Foru Karlín a Eliška se Zdeňkem vystoupili i na pódiu.

A jak se ohlížíme za akcí my v ERGO Aktivu? Z jakých důvodů jsme do toho šli a půjdeme do toho znovu? Na to odpovídali ti, kteří měli celou akci na svědomí, ředitel Jan König a provozní a finanční ředitelka Martina Chlopková.

Proč jste do toho šli?

Jan: Šli jsme do toho především kvůli těm třem klientům. Viděli jsme, jaký pokrok do teď udělali, ať už u nás nebo někde jinde a nám tohle přišlo jako super završení při návratu do aktivního života. I takováto drobná finanční pomoc pak znamená strašně moc. Druhým důvodem bylo, aby si mladí lidé uvědomili, že se to týká všech, že ve vteřině se to může stát tobě, nebo támhletomu nebo támhle. Myslím, že je důležité si to uvědomit a ne tím jen strašit. Lidé by měli vědět, že stojí za to si odpustit tu jednu cigaretu nebo se jít projít místo toho, abychom seděli v autě.

Martina: Protože jsem musela :-) Ne to byl samozřejmě vtip. I když vlastně ne tak docela :-) Benefiční koncert určitě nebyl můj nápad. Napadlo to Honzu, který neustále vymýšlí nové a nové projekty. Já jsem ta, co se ho snaží tak trochu držet u země. V tomhle případě se to nepovedlo :-) A bylo to dobře. Myšlenka benefice pro 3 mladé lidi formou koncertu, byl prostě super nápad. No a hlavně taky proto, že neumím nechat nic být a musím se vždy a do všeho plést.

Jaký z toho máte pocit?

Jan: Já jsem si během toho večera prošel takovou sinusoidou. Na začátku jsem byl opravdu šťastný, že se vše povedlo dát do kupy. Je to totiž profesionálně udělaný koncert, je to 5 kapel, 6 hodin programu a všechno klapalo bez problému. Pak jsem byl naopak trošku smutný, že těch lidí nepřišlo víc. Komunikaci jsme věnovali hodně a tak mě to trošku sundalo. Na konci jsem ale naopak prožil děsnou extázi, když jsem viděl jednoho z klientů, pro kterého byla benefice, tancovat. Zdeněk si to maximálně užil. Viděl jsem nadšenou Elišku a dokonce dorazil i Petr. Všichni byli nadšení a nebylo to těmi penězi, ale tím, že na ně někdo myslí a že jim má zájem pomoct. A teď na konci jsem si to užil já úplně sám, protože je to prostě dobrý.

Martina: Totální únava, naprostá euforie a skvělý pocit z toho, že všechno klaplo. Obrovská radost z toho, jak všichni okolo šlapali jako hodinky. Nejen kapely a všichni ti profíci okolo, ale i holky z ERGO Aktivu a dobrovolníci. Těm všem patří obrovský dík, že to takhle bylo. A hlavně velké poučení. Co všechno se děje a musí dít okolo takovéhle akce. Poučení, co vše se může udělat jinak a lépe.

Šli byste do toho znovu?

Jan: Určitě jo. Jen v úplně jiném formátu, jinak připravené a v jiném časovém rámci. Jen nám všem došlo, že i my musíme myslet na sebe, aby to pro nás nebyl takový stres a zápřah. Což byl a bylo to způsobeno i tím, že nejsme profíci v produkci a tak nás to stálo o trochu víc úsilí. Tedy šel bych do toho znovu, ale trošku bych to změnil.

Martina: Původně jsem chtěla říct – v žádném případě. Ale jsem asi blázen :-) Jo šla bych do toho znovu. Při organizaci téhle akce, jsme potkali spoustu skvělých lidí a hlavně profíků, kteří z akce byli stejně nadšení jako my. A když si z toho všeho, co se dělo okolo, vezmeme ponaučení, a když s námi do toho příště půjdou zase tihle profíci, tak ten příští koncert bude naprosto mega úspěšný.  :-)

Závěrem moc děkujeme všem, kteří na akci podíleli, přišli a nebo přispěli. Dále patří velký dík našim hlavním partnerům: Evropská unie, Magistrát hlavního města Prahy, Forum Karlín, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Pepsico, Wavemakers, tiskárna Kartpen, Pepsico, Radio1, SonoLAB, Erhartova cukrárna a další. Bez nich by to nebylo možné, děkujeme!

Benefice mrtvice byl skvělý zážitek a cenná zkušenost. A v roce 2020 na viděnou znovu..