S ERGO Aktiv a Remozkou na festivalu Babí léto v Bohnicích

V sobotu 8. 9. 2018 se tradičně (od roku 1990) konal festival Babí léto. Ten již osmým  rokem organizuje Psychiatrická nemocnice Bohnice a jeho záměrem je podpora a zviditelnění poskytované péče v Psychiatrické nemocnici Bohnice a dalších spolupracujících neziskových organizací.

Náplní festivalu je však i bohatý kulturní program – zahrála kapela Vltava či Generation jam, navštívit jste mohli mnohá divadelní představení, workshopy, atrakce i otevřenou scénu. O občerstvení se postaralo hned několik neziskovek, na své si přišli všichni. Pro děti byla nachystaná Babí hra – 12 soutěžních úkolů, které hravou formou děti seznámily s terapeutickými aktivitami používanými v léčebném procesu. S sebou domů si mohli návštěvníci odnést některý z mnoha výrobků z chráněných dílen, bylo z čeho vybírat – od šperků, keramiky, přes šité výrobky až po obrazy malované třeba na hedvábí.

A co měl pro návštěvníky jako spoluorganizátor akce nachystaný ERGO Aktiv a KC Remozka?

U našeho stánku se vás spousta nejen zastavila, ale i zdržela, z čehož jsme měli obrovskou radost. A ještě víc nás potěšilo, kolik jste toho znali o mrtvici a poškození mozku. Na naše 4 kvízové otázky, týkající se této problematiky a její prevence, znala odpovědi většina z respondentů. Malou odměnou pak bylo zdravé mlsání od MIXIT – namíchej si svoje müsli.

V podvečer uzavřel divadelní program náš soubor Regimɘnt se svým v pořadí již třetím představením “Jdeme s humorem”. Herce sice potkal těžký osud, ale dokáží se nakonec těžkým situacím, které mají za sebou, upřímně zasmát.

Celý festival provázelo krásné babí počasí a vládla přátelská, uvolněná a domácí atmosféra. Nezbývá než se těšit na stejně vydařený další ročník!