Podzimní aktuality ERGO Aktivu

Stážistky z Turecka

V ERGO Aktivu nejsou stážisti a praktikanti nic výjimečného. Poprvé však budeme mít na praxi stážisty z Turecka – od pondělí 30. října v rámci programu Erasmus+ u nás budou absolvovat stáž dvě studentky fyzioterapie z Halic University v Instanbulu. Moc se těšíme a věříme, že to bude pro stážistky, nás a samozřejmě i naše klienty příjemná a zajímavá zkušenost.

Spolupráce s ÚVN

V polovině letošního roku jsme navázali úzkou spolupráci s Ústřední vojenskou nemocnicí (ÚVN), která se týká zvýšení kvality péče o pacienty/klienty se získaným poškozením mozku. Dosavadní společnou práci budeme představovat se zástupci ÚVN na multioborové konferenci pro zdravotnické pracovníky, která proběhne na začátku listopadu. 

Konference České asociace ergoterapeutů

Tak jako každý rok, i letos se naše ergoterapeutky zúčastnili celostátní konference ergoterapeutů. Konference tentokrát proběhla v říjnu v Ostravě a součástí byla exkurze do Rehabilitačního ústavu Hrabyně. Naše kolegyně Olga Marková pak na konferenci vystoupila s příspěvkem „Different stroke – Na mrtvici trochu jinak“. Tým ERGO Aktivu se zúčastnil společenského večera v rámci konference, kde vyhrál vědomostní test.