Jak se z vášně stala noční můra

Můj životní příběh začal pohádkově. Dokončil jsem vysokou školu v Praze a měl jsem nastartovanou pohádkovou budoucnost. Práci jsem měl zajištěnou jako provozní hotelu. Začínal jsem úplně od nuly v neznámém prostředí, mezi cizími lidmi. Během VŠ jsem si přivydělával v pěti hvězdičkovém hotelu jako Bell Boy – dveřník. Dále jsem se zdokonalil v angličtině a němčině a postoupil na místo recepčního. Naučil jsem se používat rezervační systémy (Hores, Fidelio, Mefisto). Komunikace s lidmi mě velmi bavila. Po dokončení  VŠ jsem dostal nabídku zaměstnání jako provozní recepce. Samozřejmě jsem měl rád fotbal a seznámil jsem se s holkou, na které mi dost záleželo. Tak jsem vzal nabídku práce poblíž mého bydliště. Nová práce mě bavila, spousta výstav u nás i v zahraničí. Už po mém dokončení řidičského průkazu na velkou motorku jsem si pořídil v mých dvaceti letech Hondu CBR 600 F. Samozřejmě jsem začínal od malé kubatury, Simson, Kawasaki 150 enduro do terénu i na silnice. Dále jsem si pořídil naháče, Hondu 400. A pak jsem zakoupil mou osudnou sportovní motorku Hondu CBR 600 F. Byla to super sportovní motorka s ideálním obsahem. Měl jsem ji šest let. Pak jsem s mou přítelkyní čekal vysněné dítě. Byla to pro mě nová životní výzva. Motorku jsem chtěl už v té době prodat. Vlastnil jsem i auto. Motorka pro mě byla věcí zábavy a adrenalinu. Byla to má osudná záliba.

V té době jsem hrával závodně fotbal.  Motorku jsem dal do inzerátů na prodej. Ozval se mi kupec  z blízkého města. Za dva dny před mou osudnou nehodou si ji chtěl koupit. Veškeré věci technické i peněžní  ohledně odkupu mé motorky proběhly úspěšně. V té době jsem si říkal, je to má poslední motorka. Tak se ještě projedu. V osudný den jsem si navíc nevzal motorkářskou  bundu. Pouze koženou bez chráničů páteře, trupu a ramen.

Na fotbal jsem přijel a odehrál zápas. Po  fotbale jsem s dobrou náladou odjel domů. Cesta byla příjemná, vedla podhorskou krajinou. V mírném klesání z kopce s pravotočivou zatáčkou jsem  potkal traktor s vlečkou, jak najíždí na silnici. Jel jsem doporučenou rychlostí která byla na značce u silnice. Při výjezdu za zatáčkou jsem trochu přidal plyn a v tom momentu jsem náhle spatřil traktor s přívěsnou vlečkou najíždějící po betonovém nájezdu na silnici. Najel jsem blíže ke krajnici vozovky, kde byla přerostlá tráva a listí. V tom momentu se mi s dobržďováním motorky smeklo přední kolo na stranu přímo do daného betonového nájezdu.

Po nárazu do něj si už nic moc nepamatuji. Má vnitřní poranění v návaznosti na úder do mé hlavy s přilbou byla devastující. Řidič traktoru mi přivolal rychlou pomoc. Přijela sanitka která mi pomohla v dané chvíli se udržet při životě. Pak po půl hodině přiletěl vrtulník z fakultní nemocnice v Olomouci.

Chtěl bych navázat na mou zkušenost s motorkou. Varuji všechny vášnivé motokáře, aby nepřeceňovali své síly, protože je potřeba si uvědomit veškeré okolnosti, které mohou nastat. Tohle je ta moje největší noční můra, která mě bude provázet celý zbytek mého života.

Autor článku: Michal Dufka