Aktuality podzim 2018

Další Velká Polívková smršť na Andělu startuje 5. listopadu

Světový den mrtvice přichází v kalendáři na pondělí 29. října. My si ho připomeneme tím, že pro vás hned následující pondělí spustíme na Andělu v pořadí již 8. Velkou Polívkovou smršť – veřejnou sbírku, která vrací lidem nejen po mrtvici chuť k životu.

Tradičně se můžete těšit na skvělé polévkové menu z rukou těch nejlepších šéfkuchařů, usměvavé dobrovolníky i dobrý pocit z toho, že jste pomohli dobré věci. Záštitu nad sbírkou převzal opět starosta MČ Praha 5 Ing. Pavel Richter, který při své záštitě sbírku podpořil i finančně.

Stánek bude umístěn na pěší zóně u výstupu z metra na Andělu od pondělí 5. 11. do čtvrtka 8. 11. 2018, jedinečné polévky si budete moci koupit v těchto dnech mezi 10:00 a 18:00 hod.

Sledujte před akcí polévkové menu na www.polivkovasmrst.cz nebo na našem facebooku.

Pokud byste se do naší sbírky rádi zapojili, ať už jako dobrovolníci, partneři, restaurace, kontaktujte nás na polivkovasmrst@ergoaktiv.cz.

Výstava fotografií Davida Balihara

Prácheňské muzeum v Písku zve na výstavu fotografií jednoho z klientů ERGO Aktivu Davida Balihara s názvem CESTA KOL MÉ SVĚTNICE. Vernisáž a otevření výstavy proběhlo v pátek 8. 9., můžete ji navštívit do 30. 9. 2018. Najdete zde snímky z posledních let autorova života pořízených metodou dírkové komory (jinak také camera obscura), kterou ve své tvorbě využívá už téměř dvacet let. Tato neobvyklá technika umožňuje fotografovi velmi svobodně a kreativně realizovat tvůrčí záměry.

Výstava je rozdělena do dvou částí. V první části návštěvníci objeví fotografie věnované městské a industriální krajině (autorovo stěžejní téma), ve druhé pak nahlédnou do intimnější oblasti autorova soukromí.

Den otevřených dveří v ERGO Aktiv

Ve čtvrtek 22.11.2018 proběhne v centru ERGO Aktiv již druhý den otevřených dveří. Máme pro vás připravený den nabitý informacemi a zážitky na téma inovativní přístupy v moderní neurorehabilitaci osob se získaným poškození mozku, které v rámci připravované minikonference přednese např. neurolog Mudr. David Pánek. Konference bude určena jak pro odborníky, tak i pro širokou veřejnost. Servírovat se bude skvělá polévka, vystoupí divadelní soubor Regimɘnt a proběhne prezentace kompenzačních pomůcek od firmy Otto Bock ČR. Během měsíce října zveřejníme podrobný program s přihláškou na našich stránkách. Těšíme se na vaši účast.

Volná místa v denním stacionáři

Prodělali jste mrtvici, úraz nebo nádorové onemocnění hlavy a rádi byste rehabilitovali v ERGO Aktiv? Neváhejte a kontaktujte nás, máme volná místa!

V případě zájmu pište na info@ergoaktiv.cz nebo volejte 732 542 529.

Pravidelné volnočasové aktivity v Remozce

Během letních měsíců byly přerušeny některé pravidelné aktivity v našem komunitním centru – muzikoterapie, tvůrčí psaní a jóga. Kdy je pro vás opět spouštíme a vy se můžete připojit? 

Tvůrčí psaní – první podzimní setkání s René Nekudou proběhlo ve středu 19. 9. 16:00 – 18:00 a bude probíhat pravidelně každých 14 dní. Pro ty, co měli chuť tvořit příběhy i během léta, se skupina dohodla na tématu “příběh o osobě, která nás něčím zaujala”. Kdo jste tedy prázdninový úkol splnil, nezapomeňte ho přinést na úvodní setkání s sebou.

Jóga – první lekce proběhne ve čtvrtek 11. 10. 14:30 – 15:30

Muzikoterapie – první setkání s novou lektorkou proběhne 1.10. mezi 14:30 a 16:00. 

Otevřené čtvrtky s Remozkou

Sraz máme vždy na uvedené adrese v 16:00, pokud není napsáno jinak.

27.9. návštěva výstavy Koudelka: Invaze 68 v Národní galerii (Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, P7) 

4.10. nevšední prohlídka Anežského kláštera v rámci Dne architektury (Anežská 12, P1)

11.10. SIGNAL festival – Karlínské instalace, sraz 18:30 (KC Remozka, Křižíkova 75, P8)

18.10. návštěva výstavy Křižovatky české a československé státnosti / Laboratoř moci (Národní památník na Vítkově, U Památníku 1900, P3)

8.11. přednáška o Ajurvédě – Alena Vrhelová (KC Remozka, Křižíkova 75, P8)

15.11. přednáška o reflexologii – Josef Vrba (KC Remozka, Křižíkova 75, P8)

Cerebrum zve na rekondiční pobyt i benefiční rybářský závod

Chtěli byste si zpříjemnit podzim a počínající zimu relaxací, cvičením a zábavou v přírodě? Máme pro Vás tip! CEREBRUM – Sdružení osob po poranění mozku a jejich rodin, z.s. pořádá  v termínu 22. – 27. října rekondiční pobyt pro osoby se získaným poškozením mozku v krásném prostředí vodní nádrže Lipno. Více informací najdete v přiloženém letáku.

A 3. listopadu se můžete připojit na benefiční rybářský závod, který proběhne v Borku v Jílovém u Prahy. Čeká vás samotný závod, rybářská akademie, doprovodný program pro děti i skvělá polévka. Přihlaste se na reditel@cerebrum2007.cz.