Aktuality léto 2018

Benefice mrtvice

Chystáme náš první velký benefiční koncert ve Foru Karlín! Udělejte si volno a přijďte nás 6. 10. podpořit. Proč byste to měli udělat? Protože chceme upozornit na skutečnost, že zrovna mrtvice, jejíž následky se řadí mezi získaná poškození mozku, se posouvá směrem k mladším klientům a může se týkat kohokoliv z nás. Mrtvice zkrátka už není jen pro starý.

Koncert je navíc veřejnou sbírkou a výtěžek z ní bude použit na výdaje spojené s rehabilitací a rehabilitačními pomůckami  pro 3 mladé lidi po mrtvici. To jim umožní samostatnost a navrácení do aktivního života. Video příběhy těchto klientů, budete moci brzy shlédnout na našich stránkách. Projekt je spolufinancován v rámci operačního programu Praha – Pól růstu ČR, který čerpá finanční zdroje z Evropského sociálního fondu a v rámci grantového programu hl. m. Prahy pro rok 2018 v oblasti Akce celopražského významu.

Nejen hudebním večerem Vás provede Jana Plodková a Tomáš Měcháček.

Kdy: 6. 10. 2018
Kde: Forum Karlín

Více sledujte na: http://www.ergoaktiv.cz/benefice-mrtvice-ve-foru-karlin/

 

Co pro vás chystáme do konce roku

  • 8.9. Babí léto v Bohnicích – spolupořádá ERGO Aktiv a KC Remozka, vystoupí Regimɘnt
  • 12.9. Den sociálních služeb Praha 8
  • 25.9. Happy s EPI náměstí Jiřího z Poděbrad
  • 6.10. Benefice mrtvice ve Foru Karlín – velký benefiční koncert ERGO Aktiv
  • 29.10. – 1. 11. Velká Polívková smršť na Andělu
  • Listopad – Vystoupení Regimɘntu v Paláci Akropolis v rámci festivalu Integrace SLUNCE
  • Listopad – Den otevřených dveří v ERGO Aktiv
  • Prosinec – Adventní koncert v České televizi

 

Ze spolupráce s šéfkuchařem Markem Fichtnerem a neziskovkou Budu Pomáhat vznikne Kalendář pomoci 2019

Už podruhé se účastníme s ERGO Aktiv projektu Kalendáře pomoci, za kterým stojí nezisková organizace Budu Pomáhat. Tam hledají cesty, jak propojit lidi, kteří pomoc potřebují s těmi, kdo naopak pomáhat chtějí. Formy pomoci mohou být různé a vznikající kalendář má být inspirací, jak všemožně se pomáhat dá. Pro nás například skvělý šéfkuchař Marek Fichtner vaří polévky a podpořil nás nyní i při focení do kalendáře. Fotilo se v Augustine hotelu, nečekejte však, že jsme jako “kitchen band” zůstávali při zemi, pěkně jsme to tam na hrnce a skleničky rozbalili! Během focení vznikla i veselá videa, podívejte se na ně na www.budupomahat.cz.

Mezi spolupracujícími organizacemi Kalendáře pomoci 2019 jsou například Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Tamtamy, Spiralis, REMEDIUM Praha, OZP Akademie, Nadační fond Pink Bubble, Pečovatel, Smíšek či Hewer.

Všichni jmenovaní a další mají spoustu skvělých nápadů, které dokáží realizovat. Těšíme se na další takové spolupráce!

 

Upečeno v Remozce…

V Remozce pro vás nepřestáváme chystat zajímavý programi během léta. V červenci a srpnu nebude sice probíhat Tvůrčí psaní, Muzikoterapie ani Jóga, ale i tak věříme, že si z letní nabídky aktivit a programu vyberete. K dispozici je vám vybavená tělocvična, kde můžete během léta zlepšovat svou fyzičku. Připojit se k nám ale můžete na třeba i na pikniky, workshopy nebo divadelní či filmová setkání. Nejednu divadelní pozvánku vám rovnou přinášíme v článku Regimɘnt jde dál, spolu a s humorem! (viz. článek). Sledujte nás na facebooku nebo na stránkách ERGO Aktiv a žijte aktivně a s inspirací s námi!

Výzva: Hledá se lektor/ka muzikoterapie do KC Remozka,

více na: kcremozka@ergoaktiv.cz.

 

ŘEKNI STRES

Stránky našeho fundraisingového projektu na osvětu pro život bez chronického stresu v novém kabátku? Podívejte se na www.reknistres.cz a uvidíte, jak příjemně se teď čtou antistresové články. Připojit se k odběru antistresového newsletteru můžete i vy!

 

Kočky pomáhají lidem – František PON. pro ERGO Aktiv

Během května a června proběhla v Činoherním klubu prodejní výstava na podporu rehabilitace klientů ERGO Aktiv, kterou jsme uspořádali ve spolupráci s Jitkou Baliharovou a Oldřichem Přibíkem alias František PON. Ti pod tímto pseudonymem své práce vystavovali v Německu či Itálii a jsou zastoupeny v galeriích i soukromých sbírkách. Kromě malby a litografie také manželé píší knihy. Více naleznete na www.pon.cz.

Na prodejní výstavě se prodalo 13 obrazů s motivem koček za 29. 800,- Kč. Tato suma bude použita na rehabilitaci klientů ERGO Aktiv. Děkujeme za darované krásné kočičí obrazy, za pěkný prostor pro jejich vystavení i všem, kteří si některý z nich zakoupili. Veškeré podpory si vážíme, nemohli bychom bez ní vracet chuť do života lidem, kteří o to stojí.