Aktuality jaro 2018

Jak dopadla sedmá Velká Polívková smršť na Andělu

Ve dnech 26. 2. – 2. 3. 2018 jste měli opět po půl roce možnost zapojit se do našeho fundraisingového projektu na podporu rehabilitace klientů v ERGO Aktiv, veřejné sbírky Polívková smršť. Tentokrát bylo na našem menu hned 11 vynikajících polévek od 10 skvělých šéfkuchařů. Ty jste mohli ochutnat od pondělí do pátku u našeho stánku před OC Nový Smíchov a podpořit tak návrat lidí se získaným poškozením mozku zpět do aktivního života.

Přes třeskuté mrazy, které nám způsobily nemálo komplikací (už víme, co všechno v mrazech nefunguje od lepící pásky po techniku), se do sbírky zapojila spousta partnerů i dobrovolníků a na sbírkový účet přibylo 40 120,- Kč. 

Obrovské díky patří všem, kteří se k nám i tentokrát přidali a na podzim se na Andělu těšíme při další, v pořadí již osmé smršti, gurmánské benefici, která vrací chuť k životu!

Kdybyste se do benefice Polívková smršť rádi zapojili již během jejích příprav, neváhejte se ozvat na polivkovasmrst@ergoaktiv.cz. Do podzimu proběhne i několik menších smrští (v České televizi či na přehlídce jídla a pití v Trojském zámku Foodparade). Budeme rádi za jakoukoliv dobrovolnou pomoc i vaše nápady a rady, jak organizaci sbírky vylepšit.

 

 

 

 

Co je u nás v ERGO Aktiv nového

Během zimních měsíců se nám podařilo vylepšit a zvelebit díky několika stavebním úpravám prostory našeho neurorehabilitačního centra v Olšanské poliklinice. Máme několik nových akustických příček, které nám nyní umožňují efektivnější využití prostorů, nové dveře i zrcadla v tělocvičně. Nově v rámci denního stacionáře můžete díky tomu navštěvovat Arteterapii pod vedením lektorky Lenky Kurovské (každých 14 dní středa dopoledne) nebo Psychoterapeutické skupinky, které odstartovaly 28. 3. a budou probíhat každou středu odpoledne po dobu 12 týdnů. Dále nabízíme širokou nabídku odpoledních ergoterapeutických skupin od kognitivního tréninku až po nácvik praktických dovedností, detaily najdete zde.

Nově při našem komunitním centru Remozka funguje fotokroužek, kde sdílíme své fotografické zkušenosti, chodíme na výstavy i fotíme. Během jednoho z dubnových odpoledních workshopů si vyrobíme vlastní sandále a v rámci pondělních tvořivých podpůrných skupinek budeme v Remozce recyklovat různé materiály i sázet bylinky. V dubnu a květnu se ale budeme věnovat během našich aktivit také tématu jak zdravěji žít a jíst nebo jak zlepšit svoji pleť – sledujte náš program buď na stránkách nebo na našem facebooku KC Remozka, kde najdete veškeré informace.

Také pokračuje náš fundraisingový projekt Řekni stres – antistresový newsletter a osvětová kampaň za život bez chronického stresu. V rámci kampaně se nám podařilo natočit několik spotů, které mají na problematiku chronického stresu upozornit i širokou veřejnost. Všechna natočená videa můžete shlédnout na našem youtube kanálu Řekni stresBudeme rádi za jejich sdílení a šíření, více na www.reknistres.cz.

Chystáme pro vás

11.4. NGO Market 2018, Karlínské fórum – Tradiční veletrh neziskovek, kde budeme prezentovat služby a poslání ERGO Aktiv, o.p.s. či aktivity Remozky

18. – 20. 5. festival Vedle Jedle, Jedličkův ústav – šestý ročník divadelního festivalu souborů lidí s hendikepem, na festivalu budeme mít prostor pro prezentaci aktivit našeho komunitního centra a připravený zajímavý doprovodný program, 19. května vystoupí na akci náš divadelní soubor Regimɘnt

23.5. den plný odborných přednášek a zážitkových workshopů k tématu inovativní možnosti rehabilitace v domácím prostředí, pro osoby se zdravotním postižením a rodinné příslušníky. Přednášky povedou odborníci z oblasti rehabilitace, workshopy se budou týkat nástrojů pro každodenní, spokojený život jako jsou arteterapie, muzikoterapie, jógy a kompenzační strategie.

Květen 2018 výstava fotek, KC Husitská – studenti střední grafické školy Michael zachytili naše klienty během divadelních zkoušek i představení, výstava proběhne ve spolupráci s Komunitním centrem Husitská

Divadelní soubor Regimɘnt působící pod komunitním centrem Remozka

14. dubna Regimɘnt v divadlě ABC. Nejenže bude mít možnost zhlédnout představení „Shirley Valentine“ a také se s představitelkou této role, Simonou Stašovou setká. Naši divadelníci se budou moci zúčastnit také speciální prohlídky zákulisí a prostor, kam se obvykle diváci nepodívají. Velmi si tohoto pozvání vážíme a těšíme se!

V průběhu dubna se také těšíme na pohybově-divadelní workshop režisérky, herečky a improvizátorky Moniky Necpálové. Tentokrát bude zaměřený na expresi v pohybu a především výrazový tanec. 

19. května představíme premiéru nového představení „Jdeme spolu“, a to na divadelním festivalu Vedle Jedle. Poselství tohoto představení je zřejmé z jeho názvu a souvisí s divadelní i životní zkušeností našeho prvního představení „Jdeme dál“.