Aktuality zima 2018

Adventní koncerty 2018 v České televizi 16.12.2018

Jedna z nejstarších dobročinných sbírek v Česku, která má na kontě již více než 195 miliónů korun a 108 podpořených organizací, vstupuje do osmadvacátého ročníku. Výtěžek z prosincových adventních koncertů České televize pomůže i klientům v centru ERGO Aktiv. Pod patronaci si letošní koncerty vzali Světlana Witowská, Robert Záruba, Stanislava Lekešová a Martin Řezníček. Třetí adventní neděle 16. prosince v bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě, bude patřit právě naší organizaci. Dívejte se a přispějte i vy. Za prostředky získané touto cestou pořídíme hi-tech robotické vybavení pro špičkovou péči o naše klienty. 

Nákup ortéz Saebo

Díky finančnímu daru ve výši 30 000,- Kč od společnosti ExxonMobil jsme zakoupili sadu dynamických ortéz SaeboStretch. Jedná se o dynamickou dlahu pro klienty s flekčním držením ruky. Funkce dlahy spočívá v dynamickém odporu, který vrací pokrčené prsty v důsledku spastické reakce do natažení. Dynamický odpor je celkově šetrnější ke kloubům spastické ruky a spastická reakce se v jeho důsledku eliminuje snadněji než při statickém odporu (běžné dlahy z tvrdých materiálů). Dlaha pomáhá udržovat délku spastického svalu ve fyziologickém rozsahu, slouží tedy jako prevence kontraktur (zkrácených svalů), které jsou u spasticity častým jevem při nedostatečném protahování.

DM drogerie markt a nákup pomůcek

Již v loňském roce jsme od společnosti DM drogerie markt získali finanční prostředky na nákup pomůcek pro naše centrum ve výši cca 50tis. Kromě pár drobností, které se již zakoupily, jsme v tomto roce pořídili dvě pomůcky v hodnotě 44 000,- a to anatomický závěsný funkční model lidské kostry, na kterém se díky velké ohebnosti dají demonstrovat i složité pohyby a Manufit, který slouží k procvičování a zvyšování mobility horních končetin. Z jednotlivých dřevěných částí se dají bez použití nářadí sestavit stromy nebo ribstole, houpačky k procvičení jemné motoriky dlaní, prstů… Různé varianty Manufitu se dají přizpůsobit konkrétním potřebám a stavu klienta.

 

Zdravotní grant a nákup vzduchových dlah

Díky finanční podpoře Magistrátu hl. m. Prahy v oblasti zdravotnictví a probíhajícímu projektu „Končím s nemocí“ jsme mohli pořídit nafukovací dlahy. Využití najdou především při rehabilitaci horních i dolních končetin, kdy nejčastěji využíváme možnost specifického polohování končetin. Nafukovací dlahy zajišťují fyziologické postavení končetin, které jsou v patologickém držení. Další výhodou nafukovacích dlah je podpora senzorické složky.. V neposlední řadě působí nafukovací dlahy jako skvělý prostředek pro prokrvení končetiny a příznivě podporuje lymfatický systém.

Účast ERGO Aktivu na odborných konferencích

Letošní podzim se zástupkyně naší organizace zúčastnily několika konferencí. Prezentovala se dvě témata, která vystihují některé ze současných aktivit ERGO Aktivu. Prvním tématem bylo představení praktické neurorehabilitace, která osvětluje specifický způsob práce našich terapeutek. Tuto prezentaci přednášely ergoterapeutky na 30. celostátní ergoterapeutické konferenci pořádané Českou asociací ergoterapie ve dnech 26. – 27.9.2018 na akademické půdě Kliniky rehabilitačního lékařství 1.LF UK a VFN na Albertově. Dalším tématem, které naše terapeutky představily, byla prezentace nového pilotního projektu ERGO Aktivu – Deníku klienta. Toto inovativní téma bylo přednášeno na Pátém kladrubském neurorehabilitačním interdisciplinárním sympoziu s mezinárodní účastí, které se konalo v Rehabilitačním ústavu Kladruby 2.11.2018. Krátce poté byl Deník klienta představen také na mini konferenci v rámci Dne otevřených dveří v ERGO Aktivu dne 22.11.2018. Všechny odborné příspěvky se setkaly s pozitivními ohlasy a pozváním na příští ročníky konferencí.

 Punkem proti mrtvici

Ve čtvrtek 6.12.2018 od 19:00 v Klubu Zázemí v Bartolomějské ulici zahrála kapela The Žlab. Šlo o velmi neformální setkání na undergroundové půdě. Doufáme, že jste s námi a dobrou muzikou na chvíli zapomněli na předvánoční shon a stres a pobavili jste se. Díky, že jste tam byli s námi.

PUNK´S NOT DEAD!

 Příjem nových klientů od ledna 2019

Prodělali jste mrtvici, úraz nebo nádorové onemocnění hlavy a rádi byste rehabilitovali? Chcete zlepšit své kognitivní funkce nebo hybnost ruky? Od ledna 2019 opět nabíráme nové klienty! Kontaktujte nás na veronika.slepickova@ergoaktiv.cz nebo volejte 732 542 529.  Domluvte si schůzku.

Odpolední ergoterapeutické skupiny od února 2019

Od února chystáme nové odpolední ergoterapeutické skupiny. Podívejte se na podrobný program, ať víte, co vás čeká. Pro přihlášení kontaktujte hana.kanktova@ergoaktiv.cz