BENEFICE MRTVICE

Večerem nás provede duo Jana Plodková a Tomáš Měcháček.

A proč to všechno? 

Protože chceme upozornit na skutečnost, že zrovna mrtvice, která se také řadí mezi získané poškození mozku, se posouvá směrem k mladším ročníkům a může se týkat kohokoliv z nás.

Tiskovou zprávu s informacemi o benefici naleznete zde.

Jedná se o registrovanou veřejnou sbírku. Celý výtěžek se rovným dílem rozdělí mezi 3 konkrétní mladé lidi po mrtvici. Jedná o Zdeňka, Elišku a Petra. Chceš o nich vědět víc? 

Vstupenky je možné koupit hned v několika variantách přes Goout.cz nebo TicketLive.cz:

Jsem Štědroň za 600,-Kč (vstupné s příspěvkem a pořádnou dávkou respektu!)

Víc dát nemůžu za 300,-Kč (základní vstupné)

Jedu na doraz za 150,-Kč (snížené vstupné)

Máme také k dispozici 100 vstupenek pro OZP zdarma. Vstup platí pro držitele ZTP a ZTP/P kartičky + asistenta. Registrace nutná předem na email info@ergoaktiv.cz.

A co kapely, které vystoupí?

Nerez & Lucia Šoralová

   

 

 

 

 

 

Ne, Nerez opravdu nerezne

Po 24 letech se dočkáme návratu kapely Nerez v novém projektu Nerez&Lucia. Původní jádro Nerezu, Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského, doplní zpěvačka Lucia Šoralová. První velký koncert v novém složení.

Nerez se vrací zpět do uměleckého života a rozhodl se v rámci svého comebacku podpořit tři mladé lidi po mrtvici, Zdeňka, Elišku a Petra, kteří se vrací zpět do života běžného. O tom je Benefice Mrtvice, která se koná 6. října 2018 v pražském Foru Karlín, kde si můžete poslechnout nové složení Nerezu. Nová sestava, původní i nové skladby poprvé naživo na velkém podiu. Debut desky a turné Nerez&Lucia se očekává až v únoru 2019, a proto je Benefice Mrtvice jednou z mála šancí, kde slyšet novou tvorbu Nerezu a Lucie Šoralové. Nerez se probouzí zpět k životu, přesně jak píše Zdeněk Vřešťál ve svojí vzpomínkové knize Ne, Nerez nerezne. Je to tak.

Co vás nejvíce motivovalo se v říjnu vrátit s Nerezem do aktivního hudebního života?

Zdeněk Vřešťál: Nás trklo, že když Nerez začínal, tak já a Zuzana jsme nosili písničky. Ten třetí z toho milostného trojúhelníku, Vítek Sázavský, nám to aranžoval, vyhazoval nám písničky, předělával nám je. A teď je to velice podobný. Dá se říct, že je to takový déjà vu. Opět Lucia nosí svoje písničky, já mám taky svoje písničky a ono to, i když máme každý jiný rukopis, začíná dohromady fungovat. Máme z toho úplně stejný pocit jako v  roce 1980. Ono to kvasí. To je úžasný.

Celý rozhovor s kapelou NEREZ si přečtěte zde

 

David Kraus

 

November 2nd 

 

Vasilův Rubáš

 

Generation Jam 

 

Příběhy těch, o kterých to všechno je.

Eliška,  27 let

Mladá žena, profesionálně hrála házenou. V 7. měsíci těhotenství dostala mrtvici (CMP) a hned upadla do kómatu. Syn se narodil císařským řezem. Eliška si nepamatovala ani svatbu ani těhotenství. Nejdříve měla zavedenou sondu do břicha, protože měla problémy s polykáním, také měla problém se stabilitou – chodila pouze s doprovodem, nemohla se o sebe sama postarat, komunikovala pouze s kartičkami  ANO/NE. Po 6,5 měsících byla propuštěna domů a nastoupila do ERGO Aktivu. Nyní se již sama nají, chodí bez doprovodu a intenzivně se s ní pracuje na zlepšení komunikace, artikulace a řeči.

S čím pomůže Elišce výtěžek z koncertu? Především na rehabilitaci spojenou s tréninkem řeči, nyní Eliška využívá řečového asistenta a artikulace je pro ní obtížná. Další oblastí na kterou se v ergoterapii u Elišky soustředíme je samostatnost a péče o syna Matyáše. Dále by finanční podpora byla použita na intenzivní psychoterapeutickou podporu a zajištění osobní asistence.

 

Zdeněk, 39 let

Obchodní zástupce, který bydlel se svojí přítelkyní v centru Prahy. Jednoho den se vracel ze služební cesty autem, když ho potkala cévní mozková příhoda. Udělalo se mu v autě špatně, zajel ke krajnici, zavolal si záchrannou službu a víc si nepamatuje. RZ ho odvezla do nemocnice, kde špatně vyhodnotili jeho zdravotní stav a neposkytli mu adekvátní první léčbu v případě CMP. Upadl do kómatu, ze kterého se probral po sedmi měsících. I Zdeněk byl nejdříve ležícím pacientem.  Do ERGO Aktivu se dostal po propuštěním z Kladrub. Po půl roce se Zdeněk zvedl z vozíku a začal sám chodit, zlepšil se v oblasti soběstačnosti a komunikace. Přetrvává u něj nadále problém se stabilitou, což mu znemožňuje samostatný pohyb v exteriéru. Po CMP má potíže se zrakem – jedno oko má zavřené a na druhé špatně vidí, což ho opět limituje v soběstačnosti a možnosti samostatného života.

Jak pomůžete svým příspěvkem Zdeňkovi? Klíčová bude bezbariérová úprava jeho bytu a zajištění osobní asistence. Dále například nákup speciální pomůcek pro lidi se sníženou schopností zrakového vnímání, aby znovu mohl být na PC a na telefonu, případně se mohl znovu zapojit do pracovního procesu – po úpravě pracovního místa.

 

Petr,   39 let

Před dvěma lety prodělal mrtvici. Rekonvalescence byla doprovázena komplikacemi (několik reoperací), komunikace s lékařským personálem. Byl ležícím pacientem – nemluvil, dýchal pouze za pomocí dýchacího přístroje, nepolykal, nehýbal se. Díky pomoci rodiny a kamarádů za ním docházely do nemocnice ergoterapeutky a fyzioterapeutky z ERGO Aktivu a podařilo se, že Petr se po téměř dvou letech dostal do domácího léčení. Nyní sám polyká, dýchá, sedí na invalidním vozíku a komunikuje.

U Petra výtěžek poputuje na zajištění domácí zdravotní ošetřovatelské a rehabilitační péče. Důležitá je také psychoterapeutická podpora rodiny, zajištění osobní asistence a pečovatelské služby pro Petra. A jelikož bydlí nyní za Prahou, tak se řeší nákup automobilu, aby mohl Petr dojíždět na rehabilitace.

 

Děkujeme, že se s námi přijdete bavit na Zdeňkův, Elišky a Petrův účet. 

Ve vteřině se to může stát i tobě!

 

PARTNEŘI AKCE

Projekt je spolufinancován v  rámci Operačního programu Praha-pól růst ČR, číslo projektu CZ.07.3.63/0.0/0.0/16-031/0000150, název projektu: „S mrtvicí jinak“  a v rámci grantového programu hl. m. Prahy pro rok 2018 v oblasti Akce celopražského významu. 

                       

 

 

Napsali o nás:

Chcete nás také podpořit? Kontaktujte nás na info@ergoaktiv.cz