8. Velká Polívková smršť na Andělu

Ve dnech 5. – 8. listopadu 2018 proběhla 8. Velká Polívková smršť na Andělu. Stánkový prodej polévek, veřejná sbírka centra ERGO Aktiv, je určena na úhradu zákonného poplatku za rehabilitaci lidem se získaným poškozením mozku. Se stánkem smršti jsme se po roce vrátili na původní místo na pěší zóně před vstupem do metra Anděl a výsledek stál za to – vybrali jsme neuvěřitelných 90 750,- Kč. Díky finanční podpoře Městské části Praha 5 a starosty Ing. Pavla Richtera putovala na transparentní sbírkový účet celá částka, tedy 55,- Kč za každou prodanou polévku. Podpořili nás tentokrát i noví partneři, mezi nimi Farmáři v Praze, Tiskárna Daniel nebo RADVAN JaS, díky nimž byly náklady na pořádání akce výrazně snížené. Děkujeme všem našim partnerům i těm, kteří si polévku koupili a návrat lidí po mrtvici zpět do aktivního života podpořili.

Na Andělu jste ochutnali hned 9 polévek z osmi vybraných restaurací, na stánek z kuchyně přišli polévky vydávat i někteří šéfkuchaři. Na ochutnávku se zastavila dokonce moderátorka Lucka Křížková Váchová i některá média. Vařili pro vás Roman Paulus z Radisson Blu Alcron, restaurace Lokal Blok, Daniel Bukowski z Il Giardino Toscano, restaurace SEZIO, Maxim Semenchukov z Amaryla healthy restaurant, Jan Hatschbach z Panorama Hotel Prague, Martina Němčeková z UMAMI sushi a Ondřej Panoš z vegetariánské a veganské restaurace Etnosvět. K polévkám byl tradičně k dispozici bezlepkový chléb.

Také jsme opět soutěžili – ti, kteří na stánku zanechali kontakt, mohli vyhrát vouchery na masáže v sociálním podniku Kolik třešní tolik višní a zdravé tubusy plné  müsli od MIXIT – namíchej si svoje müsli.

9. Polívková smršť proběhne ve dnech 21.10.-24.10.2019, pomalu se na ni začínáme chystat, tak si i vy poznamenejte, kam v daném týdnu vyrazit na vynikající polévky, podpoříte tím dobrou věc a navíc, cévní mozkové příhody mohou být problémem každého z nás a nás těší, že vám tato problematika není lhostejná.